Günde 5 dakika çalışarak, yabancı dil konuşmaya nasıl başlanır?

Hemen yeni dilleri öğren! Hangisini öğrenmek istediğini seç:

Günde 5 dakika çalışarak, yabancı dil konuşmaya nasıl başlanır?

Jak zacząć mówić w języku obcym, ucząc się 5 minut dziennie?

5 dakikada yabancı dil öğrenmenin sadece bir pazarlama hilesi olduğunu mu düşünüyor? Dilbilimi alanındaki uzmanımız, Fast Phrases uygulaması sayesinde günde 5 - 20 dakikanı öğrenmeye adadığında, yabancı dili nasıl anlamaya başlayacağını sorusuna cevap veriyor.

Uzmanlarımızın, Javier'e İngilizce öğrenmeye nasıl yardım ettiklerini oku!

Fast Phrases'te satışçı olarak çalışıyorum. Neredeyse tüm meslektaşlarım çok dil biliyorlar. Daha dün dil becerilerim onlarla göre çok zayifti. Ben yabancı dilin ye'sini bilmezken, arkadaşlarım dünyanın tüm dillerinde espriler yapardı.

Çoğu İspanyol gibi ben de dil öğrenirken sorun yaşıyorum. Okulda dil dersleri aldım ama onlardan hiç bir şey hatırlamıyorum. Grameri ezberlememe rağmen, konuşamıyordum. Fast Phrases dlbilimcisi Kate ile yaptığım deneye kadar, yabancı dilde konuşmaktan korkuyordum.Birinin hatalarımı yakalayıp, rezil olacağımdan utanıyordum.

Bana terfi teklifi yapıldığında, İngilizce'yi ne kadar çabuk öğrenebileceğimi merak etmeye başladım.Bir de şirket, beni iki hafta sürecek olan bir eğitime Londra'ya gönderiyordu!. Şansıma, şirketim beni Fast Phrases'in uzman dilbilimcisi Kate ile tanıştırdı.

Artık yabancı dil öğrenmenin mükemmel gramer veya aksanla ilgili olmadığını biliyorum.Kate beni bu yaklaşımına ikna etti. Fast Phraes'ın en sıkı öğrencileri arasında yüzlerce ders kitabına umutsuzca bakacak birini bulamayacağımı gösterdi..

Oturup, yeni dil öğrenmek için nedengünde 5 - 20 dakikalık çalışmaya ihtiyaç olduğumu açıklayan Fast Phrases dilbilimi uzmanı Kate Miller ile konuştum..

İlkokul ve lise öğrencileri, günde ortalama bir-iki saat İngilizce öğrenmeye ayırırlar. Sözde, "kafanın yabancı dili sünger gibi çektiği" yaşındalar ve dersler, personel kadro tarafndan veriliyor. Fakat okul bitiren pek çok öğrenci yabancı dil konuşamaz.

Fast Phrases uygulamasıyla 15, 10, hatta 5 dakikalık bir çalışma yeterli olması nasıl mümkün olabilir?

Fast Phrases Felsefesi

Fast Phrases'e göre öğrenmenin temel felsefesini anlatması için Kate ile buluştum. Bana ders kitaplarına ve öğrenmeye adanmış saatlere ihtiyacım olmadığını açıkladı.

“Çok fazla bilgi, beyni aşırı yükler ve bu da artık yeni bilgileri absorbe etmesini engeller. Bu duruma, aşırı bilgi yüklemesi denir. Bu, çoğu dil öğrenme yönteminin ana eksisidir"-dedi. "Aşırı bilgi yüklemesi, saatlerce süren çalışmalara rağmen ilerleme yapmana engel olur. Bu yüzden çoğumuzun, okulda ortalama 3-5 saat ders gördüğümüze rağmen, İngilizce'de tek bir cümle söyleyememize neden olur. ”

Aşırı bilgi yüklemesine ek olarak, beynimiz çeşitli sesler tarafından da saldırıya uğruyor. İnsan beyni, onu sürekli saldıran bilgileri, önemli ve gereksiz olarak sınıflandırır. En az önemli bilgileri çöpe atar, yani, onları uzun süreli hafızaya aktarmak yerine, bir an için "kısa süreli hafızada" tutar ve sonrasında "siler".Bu yüzden geçen hafta kahvaltıda ne yediğinini veya İngilizce "peçete" kelimesini hatırlamıyorsun..

O zaman yeni bilgilerin hemen uzun süreli hafızaya girmesi için ne yapmalıyım?

Aynı anda birçok şeyi ezberlemek yerine, az miktarda ama daha sık tekrarlamanın çok daha etkili olduğu ortaya çıktı.

Öncellikle, böylece yeni bilgiler beyin tarafından duyulan kirli bilgi gürültüye tahsis edilmeyecek.

İkincisi olarak, parçalanma ilkesi uygulanır. Bu ne anlamına geliyor? Beyin, aynı anda yaklaşık 7 bilgiyi emerse, en verimli şekilde çalışır. Bu yüzden Fast Phrases uygulaması, öğrenme materyalini, tekrarlanan bilgileri ezberlediğin 5 dakikalık oturumlara ayırmıştır.

En iyi sonuçlar, günde 3-5 oturumla elde edersin. Nerede olursa olsun! Öğle yemeği molası mı? İşe giderken otobüs seyahati mi? Mağazada kuyruk beklerken mi? İhtiyacın olan tek şey 5 dakika ve bir sonraki öğrenme oturumu tamam!

Kolay, değil mi?

Etkili algoritma

Materyalin oturumlara ayrılmasının bir artısı daha var. Küçük malzeme parçalarını tekrarlamak, onları uzun süreli hafızaya kaydetmeye yardımcı olur. Fast Phrases, bu işlemi önemli ölçüde yoğunlaştıran bir yönteme sahiptir. Nasıl mı?

İfadeler ve kelimeler, algoritma tarafından hesaplanan sürede, öğrenme hızına göre ayarlanan zamanda tekrarlanır. Uygulamayı etkinleştirir ve birkaç öğrenme oturumunu bitirirsen, yeni materyalin görünümüne ek olarak bazı kelimelerin tekrarlandığını fark edeceksin. Bu, üzerinde daha çalışman gereken konular olacak.

Algoritma, kavram hakkında ne sıklıkta yanıldığını, kelimeleri hatırlıyor musunuz veya cümlenin yapısında ne kadar iyi olduğunu kontrol edecek. Örneğin, bir kelimenin veya resmin kaydedildiği bir yeri ezberleyerek onu kandırmazsınız - uygulama cevapları karıştırır, böylece daha önce edinilen bilgileri gerçekten doğrular.

Böylece Fast Phrases, dili gerçekten öğrenip öğrenmediğini kontrol eder.

Kate'in son tavsiyesi, öğrenmeye sistematik bir yaklaşımdı. "Her gün çalış. Sabah veya akşam, fark etmez. Her gün aynı sayıda oturum yapmak zorunda değilsin, ancak sabah ve öğlen en az bir oturum, akşam da iki oturum yapmak en iyi yöntem olacaktır. Öğrenmenin anahtarının günlük pratik olduğunu unutma".

Dilbilimcinin açıklaması beni sakinleştirdi. Bu kez İngilizce öğrenmeye heveslendim ve öğrenebileceğime inandım. Kate'in tavsiyelerine uydum ve elimden geldiğince Fast Phrases uygulamasını açmaya çalıştım. Çalışmaların sonuçlarını bu kadar hızlı gördüğüme inanamadım! İki hafta sonra bir konferans için Londra'ya gittim. Uçakta hala dersimi çalışıyordum.

Havalimanında Londra ofisinden arkadaşım beni karşıladı. Onu İngilizcede selamladığımda ve sohbet etmeye başladığımızda, butün stres yok olmuş.İngilizce konuşuyordum! Başardım!

Şimdi dili öğrenmeye başla. Günde sadece 15 dakikanı alacak!Diğer makalelerimize göz at


Dil öğrenmeye başla

Adım 1/3: Dil öğrenmeye başlamak için aşağıdaki formu doldur

Listeden yaşadığın ülkeyi seç
×

Okuduğunu beğeniyor musun?

Bekle! Çıkmadan önce sana bir hediye vermek isteriz.

Bültene kayıt ol, yeni ilginç makaleler doğrudan e-posta kutuna gelsin.

Bültene kayıt ol, yeni ilginç makaleler doğrudan e-posta kutuna gelsin.

Sadece şimdi, bültene abone olduğunuz için teşekkür olarak, yabancı dilleri öğrenmek hakkında tamamen ücretsiz bir e-kitap alacaksın (genellikle $49 fiyatında satıyoruz!).

Mesela şunları öğrenebileceksin:

  • Evde yabancı dil öğrenilir mi?
  • Kelime dağarcığımı nasıl hızlıca genişletirim?
  • Yabancı dil öğreniminde oluşan tembelliğikle nasıl savaşılır?

SPAM göndermiyoruz. Haftada en fazla 2 mesaj alacaksın.