Ako začať hovoriť v cudzom jazyku a učiť sa iba 5 minút denne?

Naučte sa nové jazyky ešte dnes! Vyberte, ktorý z nich sa chcete naučiť:

Ako začať hovoriť v cudzom jazyku a učiť sa iba 5 minút denne?

Jak zacząć mówić w języku obcym, ucząc się 5 minut dziennie?

Myslíte si, že učenie sa cudzieho jazyka za 5 minút je len marketingový trik? Náš odborník v oblasti lingvistiky odpovedá, prečo vďaka aplikácii Fast Phrases začnete chápať cudzí jazyk, ktorýmu sa budete venovať od 5 do 20 minút denne.

Prečítajte si, ako naši experti pomohli Javierovi naučiť sa anglicky!

Som predajcom v Fast Phrases. Takmer všetci moji kolegovia sú viacjazyční. Až donedávna boli moje jazykové znalosti velmi zlé. Nedokázal som povedať ani slovo, zatiaľ čo moji priatelia žartovali vo všetkých jazykoch sveta.

Ako väčšina Španielov, aj ja mám problém učiť sa nový jazyk. Mal som jazykové kurzy v škole, ale nič som si z nich neodniesol. Aj napriek mojej snahe postupujúca gramatika bola velmi ťažká a ja som učenie nezvládal. Až do experimentu s Kate, lingvistkou s Fast Phrases, som sa bál hovoriť v cudzom jazyku. Hanbil som sa, že niekto zachytí moje chyby a začne sa mi smiať.

Keď som bol povýšený, začal som sa pýtať, ako rýchlo sa môžem naučiť anglicky. Zvlášť, že ma spoločnosť poslala na školenie do Londýna, ktoré malo trvať takmer dva týždne! Našťastie ma spoločnosť kontaktovala s lingvistom z Fast Phrases - Kate.

Teraz viem, že učenie sa cudzieho jazyka nie je o dokonalej gramatike alebo prízvuku. Kate ma o tomto prístupe presvedčila. Ukázala mi, že nenájdem osobu, ktorá by sa zúfalo snažila prezerať stovky učebníc aj medzi najlepšími študentmi Fast Phrases .

Posadil som sa a porozprával sa s Kate Millerovou, lingvistkou Fast Phrases, ktorá mi vysvetlila, prečo potrebujem iba 5 až 20 minút na výučbu cudzieho jazyka.

Študenti základných a stredných škôl strávia výúčbou anglického jazyka v priemere dve hodiny denne. Teoreticky sú vo veku, keď cudzí jazyk „prichádza do hlavy“ najrýchlejšie a deti učia špecializovaní pracovníci. Medzitým iba pár študentov po ukončení školy dokáže hovoriť cudzím jazykom .

ako je možné, že stačí iba 15, 10 alebo dokonca 5 minút učenia s aplikáciou Fast Phrases?

Filozofia Fast Phrases

Stretol som sa s Kate, aby mi vysvetlila základnú filozofiu učenia podľa Fast Phrases. Vysvetlila mi, že nepotrebujem hromadu učebníc a mnoho hodín venovaných vzdelávaniu.

"Príliš veľa informácií preťažuje mozog, ktorý už neabsorbuje nové poznatky." Toto sa nazýva informačné preťaženie. Toto je hlavný mínus väčšiny metód učenia sa jazykov, “povedala Kate. „Informačné preťaženie je zodpovedné za nedostatočný pokrok napriek mnohým hodinám štúdia. To je tiež dôvod, prečo väčšina z nás nemôže povedať jednu plnú vetu v angličtine, hoci v škole sme sa učili v priemere 3 - 5 hodín týždenne. "

Okrem informačného preťaženia je náš mozog tiež napadnutý rôznymi zvukmi. Ľudský mozog neustále klasifikuje ktoré informácie sú dôležité a zbytočné. Najmenej dôležitá informácia je zahodená, namiesto toho, aby bola prenesená na dlhodobú pamäť, na chvíľu sa drží na disku "krátkodobú pamäť" a potom "sa vymaže". To je dôvod, prečo si nepamätáte, čo ste jedli minulý týždeň na raňajky alebo ako sa v angličtine povie "ubrúsok" .

Ako sa teda mám učiť, aby som si nový materiál okamžite zapamätal?

Ukazuje sa, že namiesto zapamätania mnohých vecí naraz je oveľa efektívnejšie opakovať malé množstvo informácií, ale častejšie.

Po prvé, vďaka tejto novej informácii nebudú priradené k informačnému hluku v mozgu.

Po druhé sa uplatňuje zásada fragmentácie. Čo to znamená? Mozog funguje najlepšie, ak súčasne absorbuje približne 7 informácií. Preto aplikácia Fast Phrases rozdelila učebný materiál na 5-minútové lekcie, počas ktorých si zapamätáte opakované informácie.

Najlepšie výsledky sú od 3 do 5 lekcí počas dňa. Bez ohľadu na to kde! Prestávka na obed? Autobus do práce? Fronta v obchode? Všetko, čo potrebujete je 5 minút a už ste dokončili ďalšiu lekciu!

Jednoduché, že?

Algoritmus, ktorý dáva efekty

Rozdelenie materiálu na lekcie má ešte jedno plus. Opakovanie malých častí materiálu pomáha zachovať ich v dlhodobej pamäti. Fast Phrases majú metódu, ktorá výrazne zintenzívňuje tento proces . Akú?

Výrazy a slová sa opakujú v čase vypočítanom algoritmom, prispôsobeným Vášmu tempu učenia. Ak vypnete aplikáciu a ukončíte niekoľko vzdelávacích lekcií, všimnete si, že okrem vzhľadu nového materiálu sa niektoré slová opakujú. Toto bude materiál, ktorý ešte musíte zvládnuť.

Algoritmus bude okrem iného kontrolovať ako často si zamieňate pojmy, pamätáte si slová alebo ako sa zaoberáte stavbou vety. Nedá sa oklamať, napríklad zapamätaním si miesta, kde bolo uložené slovo alebo obrázok - aplikácia kombinuje odpovede tak, aby ste skutočne potvrdili získané vedomosti.

Vďaka tomu Fast Phrases kontroluje, či ste sa naučili jazyk

Posledná rada Kate bola systematický prístup k učeniu. „Naučte sa každý deň. Nezáleží na tom, či to robíte ráno alebo večer. Nemusíte robiť rovnaký počet lekcí každý deň, aj keď je najlepšie naučiť sa aspoň jednu lekciú ráno, jednu v poludnie a jednu - dve večer. Pamätajte, že kľúčom k učeniu je každodenná prax “.

Vysvetlenie lingvistu ma upokojilo. Mám záujem o učenie a dúfam, že tentoraz sa naučím angličtinu. Nasledoval som všetky rady Kate a zapol som aplikáciu Fast Phrases kedykoľvek som mohol. Neuveriteľné, ako rýchlo veda prinášať výsledky! Po dvoch týždňoch som letel do Londýna na konferenciu. Stále som sa učil a aj v lietadle.

Na letisku na mňa čakal kolega z londýnskej kancelárie. Keď som ho privítal v angličtine a začal hovoriť, stres ma okamžite opustil. Hovoril som po anglicky! Fungovalo to!

Začnite sa teraz učiť jazyk. Trvá to len 15 minút denne!Pozrite si ďalšie články


Začnite sa učiť jazyk

Krok 1/3: Vyplňte nižšie uvedený formulár a začnite sa učiť jazyk

Vyberte zo zoznamu svoju krajinu
×

Páči sa vám to?

Počkať! Skôr ako odídete, chceme Vám niečo dať

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte upozornenia na nové zaujímavé články priamo do priečinka doručenej pošty.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte upozornenia na nové zaujímavé články priamo do priečinka doručenej pošty.

Vďaka za odoberanie newsletteru, dostanete úplne bezplatnú elektronickú knihu o učení cudzích jazykov (zvyčajne ju predávame za 49 USD!).

Naučíte sa z neho, okrem iného:

  • Môžem sa naučiť cudzí jazyk doma?
  • Ako rýchlo rozšíriť svoju slovnú zásobu?
  • Aké sú tri spôsoby, ako prekonať lenivosť v učení sa cudzích jazykov?

Neposielame SPAM. Od nás dostanete maximálne 2 správy týždenne.