Koniec ery nauki języków obcych?

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Koniec ery nauki języków obcych?

Koniec ery nauki języków obcych?

Czy nowe technologie wyeliminują potrzebę uczenia języków obcych?

Niektórzy uczeni twierdzą, że sama możliwość komunikacji nie jest już wystarczającym argumentem do podjęcia żmudnego i długotrwałego procesu nauki języków. Świat idzie naprzód, a wraz z rozwojem nowych technologii postępowi podlegają też narzędzia i aplikacje językowe.

Doskonałym przykładem jest Google Translate. Jeszcze kilka lat temu korzystanie z tego narzędzia mogło narobić nam sporo kłopotów, doprowadzić do totalnego niezrozumienia lub po prostu narazić na śmieszność. Obecnie, dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji jego jakość znacznie wzrosła. Google Translate rzeczywiście doskonale sprawdza się w tłumaczeniu czy pisaniu krótkich tekstów w obcych językach.

Ktoś może słusznie zauważyć, że w obcym języku nie tylko piszemy i czytamy, ale przede wszystkim mówimy. Żaden problem. Na to też zostały już przygotowane odpowiednie rozwiązania. Nad mechanizmami rozpoznawania mowy pracują takie firmy jak Microsoft, Apple, Google czy Amazon.

Język mówiony mogą przetłumaczyć nam odpowiednie aplikacje telefoniczne czy inteligentne wkładki do ucha.

Czy w takim razie nauka języków obcych to zwykła strata czasu?

Poniżej przestawimy zaledwie kilka korzyści płynących z nauki języków obcych, a Ty sam ocenisz czy, któraś z nich do Ciebie przemawia.

Ucz się lub mieszkaj zagranicą

Dzięki znajomości języków obcych mapa rzeczywistości się poszerza, a mapa świata ,,maleje”, granice znikają. Jeśli szukasz nowych wyzwań, chcesz przeżyć emocjonującą przygodę, znajomość języka z pewnością Ci w tym pomoże. Możesz realizować swoje marzenia o zamieszkaniu lub studiowaniu w obcym kraju. Dzięki możliwości swobodnej komunikacji wszystkie drzwi będą stały przed Tobą otworem.

Poznawaj nowych ludzi

Sprawne komunikowanie się w obcym języku to ogromna szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi, nawiązanie przyjaźni, a może nawet odnalezienie miłości swojego życia. Mówienie w obcym języku daje możliwość głębszego zrozumienia drugiego człowieka, jego myśli, zachowań i motywacji. To budowanie więzi i porozumienia.

Podróżuj na 100%

Możesz zerwać ze zorganizowanymi wycieczkami, z góry wyznaczonym planem wyjazdu. Nie musisz ograniczać się do odwiedzania miejsc opisanych w przewodnikach. Znajomość języka umożliwi Ci prawdziwe przeżywanie danego kraju. Rozmawiając, możesz poznać zupełnie nieskomercjalizowaną historię danego miejsca oraz dotrzeć tam, gdzie kończą się karty mapek turystycznych. Z wycieczki przywieziesz nie tylko ładne zdjęcia i opaleniznę, ale prawdziwe doświadczenia innej kultury.

Kształć umiejętność podejmowania decyzji

Badania naukowców z Uniwersytetu w Chicago wykazały, że mówienie w obcym języku pozwala wyeliminować skłonność do podejmowania złych decyzji. Dwujęzyczne osoby są bardziej pewne swoich wyborów po przemyśleniu ich w drugim języku.

Zarabiaj więcej

Coraz częściej oferty pracy, które znajdujemy pochodzą z międzynarodowych korporacji. Aby rozpocząć z nimi współpracę niezbędna jest umiejętność porozumiewania się w obcym języku. Ponadto, Twoje umiejętności komunikacyjne pozwolą Ci na branie udziału w zagranicznych szkoleniach czy konferencjach. Nie jest też tajemnicą, że w obecnym zglobalizowanym świecie panuje prosta zasada: Im sprawniej posługujesz się językiem obcym, tym więcej zarabiasz.

Dbaj o kondycję

Naukowcy już dawno udowodnili, że nauka języków utrzymuje nasz mózg w dobrej kondycji. Stymuluje komórki mózgowe, pozytywnie wpływa na pamięć krótko- i długotrwałą oraz rozwija wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Co ciekawe, podczas nauki spalane są również znienawidzone przez nas kalorie.

Osiągnij szczęście

Zgodnie z prowadzonymi badaniami, podczas nauki języków obcych wywalane są endorfiny – hormon szczęścia. Rzuć więc na bok czekoladę i wybierz język, którego chcesz się nauczyć.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.