Nowy język obcy w 30 dni? Poznaj tajniki nauki z Fast Phrases

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Nowy język obcy w 30 dni? Poznaj tajniki nauki z Fast Phrases

Nowy język obcy w 30 dni? Poznaj tajniki nauki z Fast Phrases

Od lat pokazujemy ludziom z całego świata, że nauka języków obcych może być przyjemna i szybko dawać efekty. Zaufało nam już pół miliona użytkowników i ich liczba ciągle rośnie. Co zatem jest sekretem naszej metody?

Niektórzy z Was pewnie pomyślą, że do stworzenia skutecznej metody nauki języków obcych potrzebne są rzesze ludzi. Owszem, współpracujemy z niezliczoną ilością specjalistów językowych, sami porozumiewając się w wielu językach, jednak podstawą tej metody jest dogłębna analiza zachowań osób podejmujących się nauki nowego języka obcego. I nie mamy tu na myśli jedynie wyselekcjonowanej grupy kontrolnej, ale również testy na... nas samych. Pomysł zrodził się ponad 8 lat temu i aby stworzyć naszą aplikację sami podejmowaliśmy próby nauki języków na różne sposoby.

Każdy z nas ma za sobą doświadczenia z różnymi technikami nauki: niektórzy ukończyli studia lingwistyczne, inni zdali międzynarodowe certyfikaty poświadczające znajomość angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego, jeszcze inni odbywali lekcje prywatne z nauczycielami. Jednak nie skupiliśmy się tylko na własnych rezultatach. Zależało nam na stworzeniu aplikacji, która pozwala każdemu nauczyć się języka obcego, niezależnie od wieku, płci, predyspozycji czy nawet ilości wolnego czasu, jakim dysponuje na co dzień. Cel był tylko jeden: każdy użytkownik musi nauczyć się języka najszybciej, jak to możliwe. Dlatego przez cały ten czas obserwowaliśmy też proces nauki wielu innych osób i poświęciliśmy mnóstwo czasu na przestudiowanie publikacji i wyników badań z zakresu lingwistyki. Co zatem sprawia, że nasza aplikacja jest skuteczna? Poznaj fakty na jej temat.

Nasza aplikacja jest intuicyjna

Ładny wygląd to nie wszystko. I choć możemy się nim poszczycić, główny nacisk w naszej aplikacji położyliśmy na wygodę i intuicyjność. Zawiera ona wskazówki dotyczące użytkowania, które wyświetlą się na samym początku, abyś ani przez chwilę nie poczuł się zagubiony. Nasz test poziomujący dopasuje działanie aplikacji do Twojej wiedzy.

Walczymy też ze stereotypem mówiącym, że nauka jest nudna. Fast Phrases zawiera liczne elementy, które urozmaicają Ci proces nauczania, dzięki czemu masz ochotę na więcej. Ciekawostki o krajach, ćwiczenia poprawiające koncentrację i pamięć wciągają Cię w naukę, a funkcjonalny interfejs pozwala w pełni skupić się na najważniejszej dla Ciebie rzeczy, czyli poznawaniu języka. Prawidłowej składni zdania uczysz się, przeciągając słówka po ekranie, a nowe wyrażenia wejdą Ci do głowy o wiele łatwiej dzięki towarzyszącym im obrazkom. Wszystko to uzupełnione o możliwość odtwarzania prawidłowej wymowy danego słowa. Tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od efektywnej nauki!

Cel jest jeden: nauczyć Cię bardzo szybko mówić w obcym języku

Jedno z twórców naszej aplikacji, absolwentka studiów lingwistycznych, do tej pory wspomina swoją pierwszą pracę, w której wykorzystywała poznany na studiach egzotyczny język obcy. Zderzenie z kontaktem z rodzimymi użytkownikami języka było, lekko mówiąc, bolesne. Okazało się, że program nauki języka na studiach zapewnił piękne posługiwanie się językiem... literackim. Wyobraź sobie, że ktoś nagle odzywa się do Ciebie językiem dziadków Twoich dziadków. Byłoby śmiesznie, prawda? Mnóstwo osób, które uczyły się języka obcego ma taki sam problem. Na nic zda się im doskonała znajomość pełnych zdań z książek wieszcza narodowego, kiedy nie wiedzą, jak zapytać, gdzie kupić bilet na autobus. Za czasów tego wieszcza nie było nawet komunikacji miejskiej.

W Fast Phrases wierzymy, że umiejętność zakupu biletu na autobus, zapytania o drogę, o najbliższy bankomat czy środki na zatrucie pokarmowe to rzeczy, które uchronią Cię przed nieprzyjemnościami w obcym kraju. Dlatego w naszej aplikacji nie znajdziesz wydumanych zwrotów. Nie będziemy Cię też zmuszali do wkuwania gramatyki, regułek czy hiperpoprawnej wymowy. Kończąc pierwszy etap nauki z nami będziesz umiał się przedstawić, zapytać swojego rozmówcę o samopoczucie, wskazać komuś drogę czy zamówić obiad w knajpie. Znajomość nowego języka da Ci też nowe perspektywy w pracy – może już na samym początku dostaniesz premię uznaniową za poszerzanie swoich umiejętności? Nie sparaliżuje Cię też strach, kiedy nagle na ulicy obcokrajowiec zapyta o drogę.

Z naszą aplikacją uczysz się języka, gdzie i kiedy chcesz

Wiemy, że poświęcenie swojego czasu wolnego na naukę przychodzi Ci z trudem. Wolisz wyjść ze znajomymi do baru, obejrzeć serial albo poczytać książkę. To naturalne.

Naturalne, bo oprócz tego w pracy masz spotkanie za spotkaniem albo zadania do wykonania „na teraz”, kiedyś musisz też zrobić zakupy spożywcze, posprzątać, może pójść na siłownię. Dlatego w Fast Phrases nie każemy Ci rezygnować z czasu wolnego, a dajemy możliwość nauki przy okazji. Wystarczy 10-15 minut dziennie znalezione np. w kolejce w sklepie, w drodze na spotkanie ze znajomymi w taksówce. Sam wybierasz odpowiadające Ci sytuacje i to, kiedy przerywasz naukę.

Mamy wykształcenie lingwistyczne, więc dbamy o jakość nauczania

Pewnie już się zorientowałeś, że nie jesteśmy grupą przypadkowych ludzi bez wykształcenia lingwistycznego. Nasza fascynacja tym, jak przebiegają procesy nauczania u różnych osób pchnęła nas do stworzenia Fast Phrases. Opieraliśmy się o wszystkie zdobyte doświadczenia, obserwacje i wnioski. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zamknięci na zupełnie nowe wnioski i doświadczenia. Nasza obsługa klienta sprawnie komunikuje się w 23 językach, dlatego możesz w superwygodny sposób podzielić się z nami swoją opinią, wystarczy wysłać maila, a my na pewno weźmiemy go pod uwagę, planując usprawnienia w aplikacji.

Zawierzając nam swój proces nauczania języka obcego, możesz również mieć pewność, że włożyliśmy całe serce w to, abyś mógł korzystać z najnowszych osiągnięć technologii i nauki.

Uczymy Cię w prosty, wygodny sposób

Decyzja o rozpoczęciu nauki praktycznie wszystkim ludziom przychodzi bardzo łatwo i w większości wypadków motywowana jest niesamowicie ważnymi powodami życiowymi. Znacznie wyższe zarobki, zatrudnienie w innym kraju, uzyskanie wysokiego stypendium – badania pokazują, że znajomość języka obcego ma na to wszystko ogromny wpływ. Lecz mimo tak ważnych powodów, większość ludzi porzuca naukę na samym jej początku. Tworząc naszą aplikację postanowiliśmy położyć temu kres i nie dopuścić do zniechęcania się do nauki tuż po jej rozpoczęciu. Skutecznie przeciwdziałamy temu dzięki wciągającym elementom takim, jak m.in. ciekawostki o krajach, ćwiczenia poprawiające koncentrację, przeciąganie słówek po ekranie, obrazki ułatwiające zapamiętywanie czy odtwarzanie prawidłowej wymowy danego słowa. Połączenie wszystkich tych części składowych niweluje poczucie znużenia nauką i zapewnia stałe efekty.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.