Najlepsze książki do czytania po niemiecku

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Najlepsze książki do czytania po niemiecku

Najlepsze książki do czytania po niemiecku

Naukę języka obcego można, a nawet należy wesprzeć oglądaniem filmów w obcym języku, słuchaniem muzyki i oczywiście czytaniem książek.

Po jakie książki najlepiej sięgnąć, by nauka stała się dla nas przyjemnością?

Warto czytać książki, których ekranizacje filmowe widzieliśmy w przeszłości. Ułatwia to znacznie ogólną orientację w tematyce i daje możliwość bezproblemowego śledzenia akcji.

Proponujemy sięgać po książki obyczajowe, które napisane są w miarę prostym językiem i nie wymagają specjalistycznego słownictwa.

Dobrze, by książka była bogata w dialogi i akcję. Długie opisy często zniechęcają do dalszej lektury i wyrywają nas z ciągu zdarzeń.

Zanim przystąpisz do lektury!

Nie musisz rozumieć każdego słowa!

Nie daj się wciągnąć w wyszukiwanie w słowniku pojedynczych słówek. Najważniejsze to zrozumieć ogólny sens fabuły. Ciągłe przerywanie lektury okaże się wkrótce męczarnią. Oczywiście możesz zapisywać słowa, które Cię zaciekawią, ale ich znaczenie sprawdzaj dopiero po skończeniu jakiegoś fragmentu książki. Czytanie książek ma na celu zapoznanie Cię ze słownictwem, ale i naturalnym szykiem i konstrukcją zdań. Z tak zwanym żywym językiem.

Postaw na emocje!

Jeśli jakieś zdanie lub fragment książki wyjątkowo Ci się spodoba, koniecznie zapisz go w notatniku. Wykorzystaj to, że Twój mózg zdecydowanie lepiej przyjmuje wiedzę, gdy coś wzbudza jego emocje. Z pewnością z przyjemnością powrócisz to swoich ulubionych angielskich cytatów.

Przedstawiamy listę najlepszych - naszym zdaniem - książek do czytania po niemiecku:

Baśnie Braci Grimm

Idealna propozycja na początek. Kto z nas nie zna historii Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi czy Roszpunki? Czytanie tych baśni w oryginale z pewnością da nam dużo przyjemności i zapewni powrót do czasów dzieciństwa. Co najważniejsze, nie grozi nam pogubienie się w fabule opowieści. Być może czytanie tych niesamowitych bajek po niemiecku odkryje przed nami nowe tajemnice?

Emil und die Detektive – Erich Käster

Sympatyczna i wciągająca książka dla dzieci. Opowiada o Emilu, który samotnie podróżuje pociągiem do Berlina. Niestety zostaje okradziony. Sprawdź jak w tej sytuacji poradzi sobie chłopiec, co spotka go podczas tego wyjazdu.

Winnetou - Karol May

Historia młodego i szlachetnego wodza Apaczów. Fabuła książki jest dynamiczna i pełna akcji. Powieść doczekała się kilkunastu filmowych westernowych adaptacji.

Im Westen nichts Neues - Erich Maria Remarque

Niesamowita antywojenna powieść. Napisana przez niemieckiego weterana I wojny światowej. Książka ukazuje wojnę z zupełnie innej perspektywy. Na podstawie powieści w 1930 roku zekranizowano film o tym samym tytule. Otrzymał on 2 Oscary, w tym za najlepszy film.

Die unendliche Geschichte - Michael Ende

Kto z nas nie zna niesamowitych przygód Bastiana, który za pośrednictwem książki przenosi się do wyobrażonej krainy, której właśnie grozi zagłada? Większość z nas z pewnością pod nosem potrafi zanucić przebój grupy Limahl - Never Ending Story. Niewielu pewnie czytało książkę, a już z pewnością nie w niemieckim oryginale. Serdecznie więc polecamy tę pozycję.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.