Utknąłeś zagranicą? To nie koniec świata!

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Utknąłeś zagranicą? To nie koniec świata!

Utknąłeś zagranicą? To nie koniec świata!

To miał być wyjazd Twojego życia, ale nagle okazał się koszmarem. Utknąłeś na drugim końcu świata i stałeś się więźniem swojego pokoju hotelowego lub niewielkiego apartamentu. Brzmi znajomo?

To niestety nie scenariusz do najnowszej adaptacji przygód Robinsona Crusoe, ale rzeczywistość. W dobie panującej pandemii większość z nas zmuszonych jest do życia na swoistych ,,bezludnych wyspach”. Dla niektórych izolacja jest bardziej dotkliwa niż dla innych. Mowa o milionach ludzi, którzy z jakiegoś powodu znaleźli się gdzieś bardzo daleko od domu, krewnych i znajomych. Dużą taką grupę stanowią turyści, którzy ze względu na zamknięcie granic i ruchu lotniczego nie mają szans na powrót do rodzimego kraju.

Sytuacja jest ciężka, ale to nie koniec świata! Nie poddawaj się i myśl pozytywnie! Wtedy wszystko wyda Ci się prostsze. Pokażemy Ci jak w negatywach dostrzegać jasne strony.

Może zabrzmi to dziwnie, ale izolację można naprawdę dobrze spożytkować. Najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie miałaś aż tyle ,,wolnego” czasu tylko dla siebie. Pytanie tylko, co z nim zrobić? To najlepszy okres na samodoskonalenie się. Wykorzystaj swój przymusowy pobyt za granicą do nauki języka kraju, w którym przebywasz. Zobaczysz, że pomoże Ci to odgonić negatywne myśli i da dużo satysfakcji.

No dobrze, ale jak się uczyć w dobie zamkniętych szkół, bibliotek i ograniczonego dostępu do lektorów? Otóż z pomocą przychodzą dostępne na rynku aplikacje online. Sam proces nauki jest w pełni bezpieczny i dostosowany do Twoich potrzeb. Możesz uczuć się w każdym miejscu i o każdej porze.

A co jeśli nie masz przy sobie komputera, w końcu nie każdy zabiera go ze sobą na urlop? Komputer może okazać się rzeczywiście problematyczny, ale z pewnością masz przy sobie telefon. Aplikacje do nauki języków dostosowane są do użytku na wszystkich urządzeniach mobilnych, tabletach czy iPadach.

W Twoim pokoju hotelowym nie ma nawet biurka? To żaden problem. Nie musisz przecież korzystać z wielu książek czy notatników. Do nauki wystarczy Ci więc Twoje łóżko. Aplikacje do nauki języków rezygnują z tradycyjnych metod edukacji. Oparta są na specjalnych algorytmach, dzięki którym nie musisz praktycznie niczego zapisywać. Powtórki i zawartość kolejnych lekcji dostosowywane są automatycznie do osiąganych przez Ciebie rezultatów.

Dobija Cię ramówka telewizyjna, dostępna tylko w lokalnym języku? Już po kilku dniach nauki będziesz rozumiał pojedyncze słowa i zwroty pojawiające się w filmach. To idealny sposób na osłuchanie się z obcym językiem i opanowanie prawidłowej wymowy. Z pewnością, ucząc się języka w swoim kraju, nie miałbyś ani okazji, ani ochoty na taką dawkę obcojęzycznej telewizji. Wykorzystaj tę sytuację.

W niektórych krajach wprowadzono dodatkowe kontrole na ulicach. Do poruszania się wymagane jest okazanie odpowiedniego dokumentu. Zapewniamy, że bardzo szybko opanujesz podstawowe obcojęzyczne zwroty. Nie straszne Ci więc będą pytania przedstawicieli służb o paszport, dowód osobisty czy miejsce zamieszkania. Uliczne kontrole, choć z pewnością stresujące, są też okazją do przełamania bariery mówienia w obcym języku. Wiele osób zna dany język tylko teoretycznie. Boi się go używać w kontaktach z ludźmi. Ty zostaniesz wręcz zmuszony do komunikacji. Korzyści językowe wynikające z tej sytuacji okażą się nieocenione.

Trzymamy kciuki za Twój szybki powrót do kraju. Zalecamy stały kontakt z ambasadą oraz konsulatem. Ale przede wszystkim życzymy, by ten trudny czas okazał się ostatecznie wartościowym. Być może powrócisz do domu odmieniony. Ze znajomością nowego języka, a tym samym nowymi możliwościami.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.