Języki biznesu

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Języki biznesu

Języki biznesu

Współczesny biznes znacznie zwiększył swój zasięg i opiera się głównie na współpracy międzynarodowej. Trudno dziś wyobrazić sobie wielkie czy nawet mniejsze firmy, w których nie używa się języków obcych. Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest dziś oczywistym wymaganiem każdego pracodawcy.

Niektóre przedsiębiorstwa nie wymagają nawet znajomości ojczystego języka, ale tego, w którym prowadzone są interesy.

Zastanawiasz się, znajomość których języków zwiększy Twoje szanse na rynku pracy?

Poznaj 4 główne języki biznesu!

Angielski

Od lat angielski pozostaje absolutnym numerem jeden. To za sprawą bardzo rozwiniętej gospodarki USA oraz Wielkiej Brytanii. Język angielski uznawany jest za podstawowy język komunikacji biznesowej. To język uniwersalny, który otwiera wiele drzwi i nowych rynków.

Nawet jeśli nie prowadzisz bezpośredniej współpracy z firmami anglojęzycznymi, posługiwanie się tym językiem jest koniecznością. Wyobraź sobie, że Twoi klienci pochodzą z 20 różnych krajów. Oczywistym jest, że nikt nie wymaga od Ciebie znajomości wszystkich 20 języków, a jedynie tego, który umożliwi wymianę informacji biznesowych. Tym językiem jest właśnie angielski.

Portugalski

Znalezienie się portugalskiego na liście największych języków biznesu może początkowo szokować. Czyżby Portugalia była jakimś gospodarczym mocarstwem? Portugalia nie, ale Brazylia już tak.

Brazylia to ósma największa gospodarka świata i największa gospodarka w Ameryce Południowej. Jest zaliczana do rynków wschodzących i według niektórych analiz może w przyszłości stać się czwartą co do wielkości gospodarką świata, po Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Chiński (mandaryński)

Jest to drugi, po angielskim, najważniejszy język biznesu. Po mandaryńsku mówi ponad 1 miliard ludzi. Gospodarka Chin to, po USA, druga co do wielkości gospodarka świata. A przy tym najszybciej się rozwija.

Chiny to też największy eksporter świata. Największą popularnością cieszą się sprowadzane z tego kraju maszyny oraz ubrania i tekstylia.

Rosyjski

Gospodarka Rosji plasuje się w światowej czołówce i zaliczana jest do rozwijających się. Zaletą ekonomiczną tego kraju jest położenie na dwóch kontynentach – europejskim i azjatyckim. Oznacza to, że Rosja równie sprawnie prowadzi biznesy ze Wschodem, jak i Zachodem. Rosja to potentat gazu ziemnego, oleju, węgla i metali szlachetnych.

Język rosyjski oparty jest na alfabecie nazywaną cyrylicą. To sprawia, że wielu biznesmenom ciężko jest opanować inne języki oparte na najpopularniejszym alfabecie łacińskim, do których zalicza się między innymi angielski. Opanowanie języka rosyjskiego daje więc ogromne możliwości biznesowe na terenie samej Rosji oraz ogromnej liczbie państwa należących do dawnego ZSRR.

Innymi popularnymi językami biznesowymi są: hiszpański, niemiecki, francuski czy arabski.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.