Najlepsze książki do czytania po hiszpańsku

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Najlepsze książki do czytania po hiszpańsku

Najlepsze książki do czytania po hiszpańsku

Naukę języka obcego można, a nawet należy wesprzeć oglądaniem filmów w obcym języku, słuchaniem muzyki i oczywiście czytaniem książek.

Po jakie książki najlepiej sięgnąć, by nauka stała się dla nas przyjemnością?

Warto czytać książki, których ekranizacje filmowe widzieliśmy w przeszłości. Ułatwia to znacznie ogólną orientację w tematyce i daje możliwość bezproblemowego śledzenia akcji.

Proponujemy sięgać po książki obyczajowe, które napisane są w miarę prostym językiem i nie wymagają specjalistycznego słownictwa.

Dobrze, by książka była bogata w dialogi i akcję. Długie opisy często zniechęcają do dalszej lektury i wyrywają nas z ciągu zdarzeń.

Zanim przystąpisz do lektury!

Nie musisz rozumieć każdego słowa!

Nie daj się wciągnąć w wyszukiwanie w słowniku pojedynczych słówek. Najważniejsze to zrozumieć ogólny sens fabuły. Ciągłe przerywanie lektury okaże się wkrótce męczarnią. Oczywiście możesz zapisywać słowa, które Cię zaciekawią, ale ich znaczenie sprawdzaj dopiero po skończeniu jakiegoś fragmentu książki. Czytanie książek ma na celu zapoznanie Cię ze słownictwem, ale i naturalnym szykiem i konstrukcją zdań. Z tak zwanym żywym językiem.

Postaw na emocje!

Jeśli jakieś zdanie lub fragment książki wyjątkowo Ci się spodoba, koniecznie zapisz go w notatniku. Wykorzystaj to, że Twój mózg zdecydowanie lepiej przyjmuje wiedzę, gdy coś wzbudza jego emocje. Z pewnością z przyjemnością powrócisz to swoich ulubionych angielskich cytatów.

Przedstawiamy listę najlepszych - naszym zdaniem - książek do czytania po hiszpańsku:

Un día en Barcelona

Idealna pozycja dla początkujących. To książka z serii tzw. ,,lektur uproszczonych”, przeznaczonych dla osób rozpoczynających swoją przygodę z hiszpańskim. Un día en Barcelona to swego rodzaju przewodnik po tym katalońskim mieście. Na początku każdego rozdziału znajduje się obrazkowy słowniczek, który pomaga w zrozumieniu treści. Książka pełna jest ciekawych i prostych opisów Barcelony oraz historii związanych z tymi miastem. Wydawnictwo przygotowało też inne tego typu przewodniki po Madrycie, Maladze czy Salamance.

El Secreto de la Arboleda – Fernando Lalana

Książka niezwykle popularna wśród hiszpańskich dzieci. Fascynująca i napisana prostym językiem. To historia przede wszystkim o przyjaźni i solidarności. Głównym bohaterem jest mały chłopiec – Ernesto oraz jego szkolna koleżanka – Marijuli. Podczas letniego spaceru po lesie spotykają wróżkę Rufinę. Dzięki przeżytym wspólnie przygodom te wakacje stają się dla małych bohaterów niezapomniane.

El pirata Garrapata - Juan Munoz Martin

To seria książek dla dzieci, której głównym bohaterem jest fikcyjna postać pirata Garrapata. 16 popularnych tomów powstało w latach 1982-2009. Akcja toczy się w XVIII wieku i opowiada niesamowite historie z życia korsarza.

La sombra del viento - Carlos Ruiz Zafón

Książka okazała się prawdziwym bestsellerem. Została opublikowana w 40 krajów i przetłumaczona na 30 języków. To pierwsza część serii o tzw. Cmentarzu Zapomnianych Książek. Akcja rozgrywa się w Barcelonie w II poł. XX wieku. Główny bohater - Daniel Sempere, wyrusza w niezwykłą podróż w celu odkrycia tajemnicy pewnego autora jednej z zapomnianych książek.

El tiempo entre costuras - María Dueñas

Akcja powieści toczy się w latach 30. XX wieku. Opowiada o młodej, utalentowanej krawcowej o imieniu Sira. Kobieta postanawia opuścić Madryt i wyruszyć do Maroka z nowopoznanym mężczyznom. Co przyniesie jej podróż w nieznane?

El juego del ángel - Carlos Ruiz Zafón

Akcja znów toczy się w Barcelonie, tym razem w latach 20. XX wieku. Główny bohater to David Martin – młody pisarz. Pewnego razu dostaje tajemnicze zlecenie napisania książki, która miałaby zmieniać ludzi – ich serca i umysły. Jak skończy się ta inspirująca przygoda?

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.