Najlepsze filmy do nauki języka angielskiego

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Najlepsze filmy do nauki języka angielskiego

Najlepsze filmy do nauki języka angielskiego

Każdą naukę języka najlepiej wesprzeć oglądaniem filmów. Dlaczego nauka z naszymi ulubionymi programami jest tak skuteczna? Po pierwsze, oglądanie filmu po angielsku jest dla nas przede wszystkim elementem rozrywki. Nie odczuwamy stresu i przymusu. Nasz mózg jest rozluźniony, a to jak najbardziej sprzyjające warunki do przyswajania wiedzy.

Poza tym mamy możliwość osłuchania się z akcentem i wymową. W komunikacji oprócz mówienia bardzo ważnym elementem jest rozumienie wypowiadanych treści. Co z tego, że umiemy formułować zdania, jeśli nie zrozumiemy zadanego przez obcokrajowca pytania? Oglądanie filmu uczy nas też prawidłowej wymowy i sprawia, że my, jako rozmówcy stajemy się w pełni zrozumiali.

W każdej chwili możemy zatrzymać nagranie i cofnąć się do jakiegoś nieznanego lub niezrozumiałego słowa. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku piosenek, nasz mózg łatwiej zapamiętuje to, co przyjemne i dające radość.

Nie ulega też wątpliwości, że filmy dają nam możliwość zetknięcia się z żywym językiem. Jest to zdecydowanie bardziej przydatne niż sztuczne, książkowe dialogi, którymi jesteśmy zasypywani w szkole.

Zapraszamy więc na seans. Oto lista 5 najlepszych filmów, które pomogą nam w nauce angielskiego:

Epoka Lodowcowa

Akcja animacji ma miejsce 20 000 lat temu, podczas wielkiej migracji zwierząt. To przygoda trójki prehistorycznych przyjaciół: mamuta, tygrysa szablozębnego oraz leniwca, na drodze których pojawia się ludzie niemowlę. Celem zwierząt staje się odniesienie malca do jego ,,stada”. To propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem.

Shrek

Opowieść o – wbrew pozorom – uroczym ogrze, który wraz ze swym równie dziwacznym towarzyszem – Osłem, zostaje wysłany na misję ocalenia księżniczki Fiony. Czy przyjaciołom uda się pokonać smoka i ocalić bajkową krainę? A może niespodziewanie Shrek odnajdzie są miłość? Film idealny dla osób w każdym wieku z podstawową znajomością angielskiego.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Opowieść o młodym czarodzieju i jego przygodach w szkole magii – Hogwarcie skradła serca milionów – nie tylko najmłodszych – czytelników. Powieść bardzo szybko doczekała się ekranizacji. Przygody Harrego i jego przyjaciół są doskonałą propozycją na szlifowanie języka na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Wprowadza też w typowy brytyjski klimat.

Królowa

Typowo brytyjska propozycja, zarówno pod względem tematycznym, jak i językowy. To opowieść o śmierci księżnej Diany. Fabuła dotyczy reakcji rodziny królewskiej na wydarzenia sprzed dwudziestu jeden lat. Film daje możliwość osłuchanie się z czystym brytyjskim akcentem. Idealna propozycja dla osób na poziomie średniozaawansowanym.

Jak zostać królem

Kolejny brytyjski klasyk. Film skupia się na postaci angielskiego króla Jerzego, który musi przezwyciężyć jąkanie i strach przed wystąpieniami publicznymi, by przemówić przed swoim ludem. Ciężko o film, który lepiej nauczy nas angielskiego akcentu i wymowy. Idealny dla osób na poziomie średniozaawansowanym.

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.