Najlepsze książki do czytania po angielsku

Naucz się nowych języków już dziś! Wybierz którego chcesz się uczyć:

Najlepsze książki do czytania po angielsku

Najlepsze książki do czytania po angielsku

Naukę języka obcego można, a nawet należy wesprzeć oglądaniem filmów w obcym języku, słuchaniem muzyki i oczywiście czytaniem książek.

Po jakie książki najlepiej sięgnąć, by nauka stała się dla nas przyjemnością?

Warto czytać książki, których ekranizacje filmowe widzieliśmy w przeszłości. Ułatwia to znacznie ogólną orientację w tematyce i daje możliwość bezproblemowego śledzenia akcji.

Proponujemy sięgać po książki obyczajowe, które napisane są w miarę prostym językiem i nie wymagają specjalistycznego słownictwa.

Dobrze, by książka była bogata w dialogi i akcję. Długie opisy często zniechęcają do dalszej lektury i wyrywają nas z ciągu zdarzeń.

Zanim przystąpisz do lektury!

Nie musisz rozumieć każdego słowa!

Nie daj się wciągnąć w wyszukiwanie w słowniku pojedynczych słówek. Najważniejsze to zrozumieć ogólny sens fabuły. Ciągłe przerywanie lektury okaże się wkrótce męczarnią. Oczywiście możesz zapisywać słowa, które Cię zaciekawią, ale ich znaczenie sprawdzaj dopiero po skończeniu jakiegoś fragmentu książki. Czytanie książek ma na celu zapoznanie Cię ze słownictwem, ale i naturalnym szykiem i konstrukcją zdań. Z tak zwanym żywym językiem.

Postaw na emocje!

Jeśli jakieś zdanie lub fragment książki wyjątkowo Ci się spodoba, koniecznie zapisz go w notatniku. Wykorzystaj to, że Twój mózg zdecydowanie lepiej przyjmuje wiedzę, gdy coś wzbudza jego emocje. Z pewnością z przyjemnością powrócisz to swoich ulubionych angielskich cytatów.

Przedstawiamy listę najlepszych - naszym zdaniem - książek do czytania po angielsku:

Podróże Guliwera - Jonathan Swift

Cykl książek autorstwa Jonathana Swifta. Opisuje historię kochającego podróże marynarza, który niespodziewanie zostaje rozbitkiem. Przygody Guliwera, który spotyka m.in. liliputów, olbrzymów i wędruje przez dziwne, egzotyczne krainy z pewnością zainteresują każdego czytelnika.

Opowieści z Narni – C. S. Lewis

Kultowa i przepiękna baśń autorstwa Lewisa. Opowieść o grupce dzieci, które poprzez drzwi szafy przechodzą nagle do zupełnie innego, bajkowego świata. Nie jest to jednak świat marzeń. Trwa w nim ciągła walka między dobrem i złem.

Mały Książę - Antoine de Saint Exupery

Antoine de Saint Exupery przedstawia nam historię chłopca wędrującego po różnych planetach. Nie jest to jednak prosta baśniowa przygoda, ale filozoficzna opowieść o przyjaźni i miłości. Do tego napisana prostym językiem.

Wielki Gatsby - Francis Scott Fitzgerald

Stany Zjednoczone, lata 20. XX wieku. Główny bohater – Jay Gatsby marzy o sukcesie, pieniądzach i miłości. Czy jego marzenia się spełnią, a jeśli nawet to czy dadzą mu szczęście?

Morderstwo w Orient Expressie - Agatha Christie

Chyba najpopularniejsza przygoda słynnego detektywa - Herkulesa Poirot. Trzymająca w napięciu historia, niespodziewane zwroty akcji oraz hipnotyzująca wręcz osobowość głównego bohatera sprawią, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury.

Dziennik Bridget Jones - Helen Fielding

Historia trzydziestoletniej, samotnej kobiety pisana w formie pamiętnika. Opowieść o codziennych trudnościach, przyjaciołach, rodzinie i miłości. Zabawna i lekka lektura.

Inne polecane książki: Robinson Crusoe (Daniel Defoe), Alicja w Krainie Czarów (Lewis Carroll), Harry Potter (J.K. Rowling), Kubuś Puchatek (Alan Alexander Milne), Duma i uprzedzenie (Jane Austen) oraz Sherlock Holmes (Arthur Conan Doyle).

Rozpocznij naukę języka teraz. Zajmuje to tylko 15 minut dziennie!Zobacz nasze pozostałe artykuły


Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania
×

Podoba Ci się to, co czytasz?

Zaczekaj! Zanim wyjdziesz, chcemy Ci coś podarować

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych ciekawych artykułach wprost do Twojej skrzynki.

Tylko teraz, w podziękowaniu za zapisanie się do newslettera otrzymasz całkowicie za darmo e-booka o nauce języków obcych (zwykle sprzedajemy go za 49 USD!).

Dowiesz się z niego między innymi:

  • Czy można nauczyć się języka obcego w domu?
  • Jak szybko poszerzyć słownictwo?
  • Jakie są 3 drogi do pokonania lenistwa w nauce języków obcych?

Nie wysyłamy SPAMu. Otrzymasz od nas nie więcej niż 2 wiadomości w tygodniu.