Metoda nauki języków Fast Phrases - opis działania

Metoda Fast Phrases

Zastanawiasz się, czy nauka języka z Fast Phrases będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Przeczytaj, na czym polega nasza innowacyjna metoda nauki! Opracował ją zespół wybitnych specjalistów językowych, a jej podstawą jest dogłębna analiza zachowań osób podejmujących się nauki nowego języka obcego. Dzięki temu aplikacja Fast Phrases pozwoli opanować język także Tobie – niezależnie od wieku i zdolności językowych.

Opanuj język naturalnie

Zgłębiając tajemnice ludzkiego mózgu, lingwiści odkryli, że najefektywniejszym sposobem na naukę języka obcego jest naturalne wchłanianie wiedzy podczas swobodnej interakcji z językiem. Gdy małe dziecko poznaje swój język ojczysty, robi to poprzez sytuacje, które są mu znajome i zrozumiałe, a określane niezrozumiałym dotąd pojęciem - słowem.

Słowo jest kojarzone z danym wydarzeniem, i nagle, dzięki powiązaniu go na płaszczyźnie już nie tylko abstrakcyjnej - słownej, nieznajomej, ale również mającej swój odnośnik w znajomej podmiotowi rzeczywistości, staje się ono czymś bliskim i łatwym do zapamiętania.

W aplikacji Fast Phrases bodźce, zarówno słuchowe, jak i wzrokowe, stymulują nasze ośrodki pamięci, odwołując się do kontekstu naszego ojczystego języka, zakorzenionego jeszcze w okresie dzieciństwa - a więc są kojarzone w odniesieniu do utrwalonych już uprzednio w pamięci zdarzeń. Dzięki temu przyswajasz język szybko i skutecznie.

Zapamiętaj na długo

Fast Phrases jest aplikacją interaktywną, dającą pozytywne, zewnętrzne bodźce, stymulujące mózg do wzmożonej aktywności.

Należy pamiętać, że każdy skuteczny rodzaj nauki to proces interaktywny!

Oprócz tego Fast Phrases skutecznie koduje nowe słowa w pamięci długotrwałej, a więc nie "uciekają" one po tygodniu czy dwóch od zapamiętania.

Fast Phrases:

  • Bazuje na metodzie sieci skojarzeń
  • Skutecznie umieszcza nowe słowa w pamięci długotrwałej
  • Zapewnia bodźce nie tylko wzrokowe, ale i słuchowe
  • Umożliwia naukę w wybranym przez siebie miejscu i czasie
  • Redukuje stres związany z nauką

Ucz się bez stresu

Komfortowe środowisko nauczania jest niezwykle ważnym warunkiem pomyślnego przyswajania wiedzy. Podczas nauki grupowej (np. w szkole językowej) większość badanych odczuwa wzrost poziomu stresu i spadek poczucia bezpieczeństwa.

Większość uczestników grupowych kursów przyznaje się do lęku przed popełnieniem błędu na forum publicznym.

Znaczna część twierdzi, że odbiło się to negatywnie nie tylko na ich wynikach w nauce, ale skutkowało niechęcią do samego języka, jak i odczuwaniem innych symptomów, łączonych zwykle z długotrwałym przebywaniem pod wpływem nawet niewielkiego stresu: bezsennością, brakiem lub wzrostem apetytu, wycofaniem z życia towarzyskiego.

Z Fast Phrases uczysz się na własnych warunkach – gdzie chcesz i kiedy chcesz

Z naszej aplikacji możesz korzystać na każdym urządzeniu multimedialnym - laptopie, tablecie czy smartfonie.

Sesje możesz więc odbywać w dogodnym miejscu i czasie: wieczorem w domu, na przerwie w szkole czy podczas lunchu w pracy.

Wbrew pozorom nauka języka wcale nie musi być ciężka i męcząca - krótkie, przyjemne sesje zapewniają optymalną stymulację mózgu, nie powodując przeciążenia i zmęczenia.

Zacznij wreszcie mówić w języku obcym

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników, którzy już nauczyli się języka dzięki aplikacji Fast Phrases. Stworzyliśmy ją po długich latach badań lingwistycznych nad przyswajaniem i utrwalaniem języków obcych. Codziennie pracujemy nad doskonaleniem naszej metody, by każdy mógł szybko zacząć posługiwać się wybranym językiem.

Tworząc naszą apikację postawiliśmy na praktyczne zastosowanie języka, które pozwoli Ci jak najszybciej porozumiewać się w codziennych sytuacjach. Zapomnij o szkolnym koszmarze, tj. wkuwaniu gramatyki! Reguły rządzące językiem przyswoisz naturalnie w toku przyjemnej, bezstresowej nauki. Polubisz czas spędzony z Fast Phrases dzięki wciągającym elementom, takim jak ciekawostki o krajach, ciekawostki poprawiające koncentrację czy przeciągnie słówek po ekranie. Na każdym kroku będą towarzyszyły Ci multimedia ułatwiające zapamiętywanie i odtwarzanie prawidłowej wymowy słówek i zdań.

Przetestowaliśmy to na sobie!

Każdy z nas ma za sobą doświadczenia z różnymi technikami nauki: niektórzy ukończyli studia lingwistyczne, inni zdali międzynarodowe certyfikaty poświadczające znajomość angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego, jeszcze inni odbywali lekcje prywatne z nauczycielami.

Jednak nie skupiliśmy się tylko na własnych rezultatach. Zależało nam na stworzeniu aplikacji, która pozwala każdemu nauczyć się języka obcego, niezależnie od wieku, płci, predyspozycji czy nawet ilości wolnego czasu, jakim dysponuje na co dzień.

Cel był tylko jeden: każdy użytkownik musi nauczyć się języka najszybciej, jak to możliwe. Dlatego przez cały ten czas obserwowaliśmy też proces nauki wielu innych osób i poświęciliśmy mnóstwo czasu na przestudiowanie publikacji i wyników badań z zakresu lingwistyki.

Mamy wykształcenie lingwistyczne, więc dbamy o jakość nauczania

Pewnie już się zorientowałeś, że nie jesteśmy grupą przypadkowych ludzi bez wykształcenia lingwistycznego. Nasza fascynacja tym, jak przebiegają procesy nauczania u różnych osób pchnęła nas do stworzenia aplikacji Fast Phrases. Opieraliśmy się o wszystkie zdobyte doświadczenia, obserwacje i wnioski. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zamknięci na zupełnie nowe wnioski i doświadczenia. Nasza obsługa klienta sprawnie komunikuje się w 23 językach, dlatego możesz w super wygodny sposób podzielić się z nami swoją opinią, wystarczy wysłać maila, a my na pewno weźmiemy go pod uwagę, planując usprawnienia w aplikacji.

Zawierzając nam swój proces nauczania języka obcego, możesz również mieć pewność, że włożyliśmy całe serce w to, abyś mógł korzystać z najnowszych osiągnięć technologii i nauki.

Rozpocznij naukę języka

Krok 1/3: Wypełnij poniższy formularz, aby rozpocząć naukę języka

Wybierz z listy swój kraj zamieszkania